24 sata Daytone ?eka na njega! Ho?e li Mustang kona?no pokazati svoj potencijal? Ford sprema novi izazov, a dizajner je ponovo Kemal ?uri?

0
362

U razvoju je sudjelovao i odjel M-Sport iz Ujedinjenog kraljevstva, koji je odgovoran za razvoj Fordovih reli automobila. Zanimljivo, i dalje dizajner potpisuje Bosanac oženjen za “Cat women”.

Ford je bez sumnje jedna od marki s najbogatijom poviješ?u na podru?ju automobilskih utrka. Pogotovo u Le Mansu, za to je zaslužan GT model, s kojim su Amerikanci potkraj 1960-ih bili na vrhu najpoznatije svjetske utrke izdržljivosti. Ali GT nije jedini njihov model koji je slavio uspjehe na trka?im stazama. Ve? 1965. Mustang GT 350 R pobijedio je u ?ak pet od šest utrka SCCA prvenstva pod okriljem IMSA-e. Sada su odlu?ili napraviti iskorak i pripremiti automobil klase GT3 s kojim ?e se 2024. krenuti u natjecanje pod okriljem spomenute organizacije, u sklopu koje je i 24-satna utrka Daytone.

Nakon relija slijedi Daytona

Automobili ?e se pripremati u suradnji s tvrtkom M-Sport iz Velike Britanije, koja ve? 25 godina priprema Ford rally automobile. Možemo samo zamisliti kako ?e automobil za sada izgledati, no poznato je da ?e ispod haube biti ugra?en petlitreni osmocilindri?ni Coyote, koji je razvio Ford Performance i u osnovi isti kao onaj u serijskim automobilima. Trka?i motor ?e naravno biti znatno poboljšan.

“S našim najnovijim projektom postali smo službeni dobavlja? motora za British Touring Car Championship, koji tako?er koristi Fordovu arhitekturu motora”, rekao je Malcom Wilson, vlasnik M-Sporta. “Uzbu?eni smo što ?emo izravno sura?ivati s Ford Performance i Multimaticom na Mustangu GT3, tako da ne?emo propustiti priliku da radimo više i zajedno kako bismo osvojili još više pobjeda diljem svijeta.”

Ford ?e privatnim trka?im timovima ponuditi i prilago?eni trka?i Mustang, a najsnažniju verziju ponudit ?e Multimatic timu koji ?e koristiti dva trka?a automobila. Za volanom jednog od njih bit ?e Joey Hand koji je ve? uklju?en u njegov razvoj, a 2016. godine bio je dio tima koji je slavio u klasi GTE Pro trka?im automobilom Ford GT.

Prezentacija GT3 Mustanga koji sti?e trka?e staze sljede?e godine bit ?e uskoro.

reality girl next door gives bf handjob. read this post here mrleaked.net read this post hereomgbeeg.com