Fernando Alonso potvrdio odlazak u F1 mirovinu

0
10

Nakon punih 17 godina Španjolac Fernando Alonso odlučio je reći zbogom Formuli 1, vijest je to koja je odjeknula sportskim medijima, ali nije neočekivana obzirom na činjenicu kako mu je 37 godina, a ponajviše zbog toga što nema konkurentan bolid.

U bogatoj karijeri osvojio je 32 pobjede i 22 najbolje startne pozicije, a 97 puta penjao se na pobjedničko postolje. Mnogi će s pravom reći kako je obzirom na vozačko umijeće trebao ostvariti bogatiju karijeru, ali bolidi nisu pratili njegove mogućnosti.

Osim dva naslova svjetskog prvaka, čak tri puta je sezonu završavao na drugom, a jednom na trećem mjestu u ukupnom poretku vozača. Posljednji put na pobjedničko se postolje popeo još 2014. godine kad ne na VN Mađarske utrku završio drugi.

Fernando Alonso se ne namjerava potpuno umiroviti. Nakon što je osvojio naslov u Formuli 1 te bio pobjednikom Utrke za 24 Sata le Mansa, odlučio je karijeru okruniti pobjedom na legendarnoj utrci Indianapolis 500, na kojoj je nastupio i prošle godine.